Gothaer

Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. (dawniej pod nazwą PTU S.A.) – to firma obecna na polskim rynku od ponad 20 lat.

Pozyskanie w 2011 r. strategicznego inwestora, niemieckiego koncernu Gothaer pozwoliło połączyć dwudziestoletnie doświadczenie polskiej Spółki z tradycją, renomą i doświadczeniem akcjonariusza - jednej z najstarszych firm ubezpieczeniowych w Europie. Dzięki temu połączeniu powstała synergia, która umożliwia nam zaoferowanie polskiemu rynkowi, ubezpieczeń gwarantujących szeroki zakres i poczucie bezpieczeństwa. W tym czasie Spółka przeszła szereg zmian. Uruchomione zostało nowoczesne Contact Center, wprowadzono również szereg usług dodatkowych dla Klientów takich jak szybka ścieżka likwidacji szkód czy formularze obsługowe online (m.in. do likwidacji szkód). 30 czerwca 2014 Gothaer wprowadził nowy, kompleksowy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych GoAuto inaugurując tym samym rozpoczęcie wdrażania nowej strategii produktowej w zakresie produktów detalicznych. Jej założeniem jest modułowość i prostota, tak, aby każdy Klient w łatwy i szybki sposób mógł dobrać optymalną dla siebie ochronę. Firma znajduje się w pierwszej dziesiątce polskich ubezpieczycieli majątkowych pod względem dochodu ze składki oraz wzrostu składki przypisanej brutto.

Grupa Gothaer to jeden z największych i najstarszych ubezpieczycieli w Niemczech. W 2013 r towarzystwo obsługiwało ponad 3,5 miliona klientów i osiągnęło przychód ze składki brutto na poziomie ponad 4 miliardów euro, a zainwestowane aktywa wynoszą 23 miliardy euro. Gothaer ma 2,5% udziałów w bardzo rozdrobnionym rynku niemieckim, co daje koncernowi wysoką, 12. pozycję.
Towarzystwo zostało założone w 1820 r. w miasteczku Gotha przez Ernsta Wilhelma Arnoldi, który stworzył tym samym podstawy współczesnego towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. Zasadą TW jest to, że każdy właściciel polisy jest jednocześnie członkiem towarzystwa, co pozwala koncentrować się na indywidualnych potrzebach klientów-uczestników. Obecnie firma ma siedzibę w Kolonii oraz główne biura w Hamburgu, Stuttgarcie, Heidelbergu oraz Goettingen.

Grupa specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Dominujące linie biznesowe to:

  • Ubezpieczenia majątkowe i NW;
  • Ubezpieczenia na życie i produkty emerytalne;
  • Ubezpieczenia zdrowotne;
  • Zarządzanie aktywami;
  • Doradztwo w zakresie zarządzania ryzykiem.Zgłoś szkodę w:

GOTHAER
infolinia:
22 469 69 69

Formularz on-line

Ogólne Warunki Ubezpieczeń

Auto Casco

Assistance

NNW

Szyby

Najlepsze ubezpieczenia w jednym miejscu!                       Radom ul. Kelles-Krauza 9

allianz radom
aviva radom